زن صالحه

چند روز پیش سوار تاکسی شده بودم .این روزا کمتر سوار تاکسی می شم .واسه همین از خیلی آموزشها محروم شدم!ولی بزارین این یکی رو با شما در میون بزارم.

رادیو روشن بود و یکی از علما! داشت خصوصیات یک زن صالحه! رو می شمرد.اون می گفت از خصوصیات یک زن صالحه اینه که هرچی تو خونه شوهر می بینه و هر رفتاری باش می شه بیرون بازگو نکنه و بعد از اون اضافه می کرد که حدیث داریم اونچه باعث خوشبختی یک مرد می شه داشتن زن صالحه است!

خیلی از ما ها گاهی با نگرش مذهبی و گاها با نگرش کاملا ضد مذهبی نهایت آرزو و ایده آلمون از زن همینه زنی که هر چی بزنی تو سرش صداش در نیاد .البته معمولا آقایان انقدر بی سیاست نیستن که این خواسته رو با همین جمله بیان کنن . بلکه معمولا در جملات زیبایی پیچیده می شه و بیان می شه . این جمله ها به نظرتون آشنا نیست؟

زنی رو دوست داریم که آرام و مهربان و صبور باشه!

زنی رو دوست داریم که در تمام مراحل زندگی همپات باشه!

زنی رو دوست داریم که درک بالایی داشته باشه!

و...

همه جملات بالا جملات زیبایی است اما متاسفانه وقتی یک مرد به اون جامه عمل می پوشونه و یک زن رو وادار به عمل می کنه شکل عملی اونها خیلی وحشتناک می شه و همه در نهایت منجر به اضافه شدن توقعات مرد و تسلیم شدن زنه.

این می شه که در فرهنگ ما ناخودآگاه زن ایده آ ل زن تسلیم شده می شه و مرد ایده آل مرد پر توقع! 

/ 4 نظر / 23 بازدید
حامد

این نگرش کمی مغرضانه به نظر میرسه عزیزم.به نوعی با کلیت حرفت مولفقم اما از دید دیگه ای ...عموما ژسرها یا مردهای نسل امروز خودشون هم درست نمیدونن از زن چی میخوان: محبت و توجه که هیچوقت به درستی توی خانواده نداشتن...یا خیالبافی های جنسی که حتی ساده ترین حالت حیوانیش رو تجربه نکردن ...یا حس حمایت کردن و مرد بزرگ خونه بودن که...برای دخترها و زنهای امروز هم این موضوع صدق میکنه متاسفانه دخترها به واسطه اعتقادات ابلهانه خانواده و اجتماع بیشتر فشار رو تحمل کردن و همین باعث میشه شاکی تر باشن! و تمام مشکل رو از چشم مردهایی میبینن که خودشون هم به نوع دیگری قربانی هستن...من و تو و ما همگی قربانی های جهل هستیم. جهل دیروز ژدر و مادرها ... جهل امروز خودمون ... و جهل فرداییان...

نجمه

میدونی ریحان، برای من خیلی عجیبه که چرا تا بحال نسبت به ظلمی که بر خانوما میره شاکی نبودم شاید به این دلیل که میگم اگر جامعه یا خانواده، زن رو محکوم به سازش و پذیرش ِ سرنوشت و اطاعت میکنه، چرا خود ٍ زن به عنوان یک انسان طغیان نمیکنه؟ چند روز پیش برای استخدام رفته بودم که اولین سوال این بود: سرنوشت یا علم گفتم اراده و جالب که با وجود مخالفتهام با رئیس محترم هیات مدیره باز استخدام شدم لابد اون آقا فکر کرده این خانوم جنم ِ این رو داره که بجنگه و مسئولیت موفقیت و شکستهاشو بپذیره. ما محکومیم نه بعنوان زن که بعنوان انسان، برای اینکه جسارت مبارزه نداریم. به قول بزرگ علوی از وقتی اسلام وارد ایران شد غیرت ایرانی رو با خودش برد. هنوز راه زیادی در پیش داریم تا غیرت و جسارتمون رو پس بگیریم جان ِ دلم پس ایمانت به توان زن رو به دیگران هم تزریق کن موفق باشی

گزینگ

فقط بذار بهت بگم که از اینکه بعد از مدتها به نوشتن اومدی بی نهایت خوشحالم اصلا اگه دوست داری فحش بده. هر چند که حرفاتم قشنگه و در معنا هم میشه فحش حساب کرد چون همه ی ما یک فحش زنده ایم به همدیگه. می بوسمت

کیوان

یک دلیل بسیار ساده دارد.زن از لحاظ جنسی بسیار از مرد قویتر است .مرد هم از لحاظ زور بازو قویتر می باشد است.پس شما باید تسلیم بشوید است.چون مردها از شما زنها می ترسن است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟