نقدی بر موزیک ویدئو یه کاری کن رقصمون بیاد

یه کاری کن رقصمون بیاد

کل مساله طرح یک درخواست از سوی جنس مونث است و چه زیبا در طول این کلیپ با مدت زمان 2 دقیقه و 56 ثانیه جزئیات شخصیت یک مرد به نمایش گذاشته می شود.

در ابتدای کلیپ شاهد حضور 4 مرد هستیم که همگی صفات مشترک ظاهری دارند.(شکم بر آمده ) و وجود دو نان بربری در دستان دو تن از ایشان تاکیدی بر پیام مربوطه است و کلیپ سعی دارد از همان ابتدا مسئله اول آقایان را نان و شکم مطرح کند.

دختر درخواست می کند تا مرد اقدامی انجام دهد تا وی را به حرکات موزون وادارد (یه کاری کن رقصمون بیاد) و جنس مرد مثل همیشه می خواهد یک تیر و دو نشان بزند .با تشویق دختر به پوشیدن بیکینی هم اسباب چشم نوازی خود را فراهم می کند و هم با ارائه یک تعریف از بیکینی پوشیدن دختر دل وی را به دست می آورد.

مرد در راه اجابت خواسته دختر به هر کاری دست می زند و در این راه حتی یک شو رقص به راه می اندازد اما باز هم ذات خود را نمی تواند پنهان کند و در میان اجرائ شو رقص تقاضای آمدن فرنوش و حتی وقیح تر (ضربدر 2 وی را ) می کند .

از هر دری سخن می گوید و مثل همیشه بی ربط . از لباس یوزپلنگی تا توت فرنگی تا نرفتنش به لوس آنجلس که گویی این نظرخواهی در مورد رفتن و نرفتن بیانگر نیاز درونی مرد به هدایت توسط زن است .

زمانی که ساسی مانکن در مانیتور ال سی دی لب به سخن می گشاید الحق بارزترین خصیصه مرد را بیان می کند .زن را کاترین زتا جونز می خواند ولی طاقت نمی آورد و خود را نیز آلپاچینو می نامد گویی هیچ گاه نمی تواند زن را بالا ببرد بی آنکه خود را نیز به زور بالا بکشد .

در اواخر کلیپ شاهد مردانی هستیم که با همان مشخصات ظاهری ابتدای کلیپ در زمین ورزش نشسته بازی می کند و این اعترافی شجاعانه به خصلت تنبلی و تن پروری مردان است.

در نهایت خواننده کلیپ (مرد راوی) همان عکس العملی را نشان می دهد که همنوعانش زمانی که علی رغم به کار بستن تلاش خود به هدف نمی رسند انجام می دهند بله وی شروع به فحاشی می کند : چرا نمی رقصه توله .لعنتی...

وی حاضر است هر کاری بکند تا خواسته زن اجابت شود تلویحا بیان می کند که حتی از ادامه تحصیل (مهندس برق صنعتی)گرفته تا تفریحات گذرا (دور دور تو شریعتی )انگیزه ای جز اجابت خواسته دختر ندارد.

در نهایت در حالی که شاهد نمایش تام و جری از تلویزیون (که خود تمثیلی از زن و مرد است)هستیم کلیپ به پایان می رسد و نتیجه گیری را به ما القائ می کند که همچون کارتون تام و جری حالا حالاها مردا باید بدوند و امیدی نیست به گرد راه خانمها برسند

 

/ 3 نظر / 27 بازدید
گزینگ

آهای جری نگرانتم نکنه یه موقه دلت واسه تام بسوزه و از دویدنت کم کنی نگران نباش این تام از دویدن دنبال تو حال میکنه و دویدن دنبال تو اصولا فلسفه ی زندگیشه بذار به حال خودش باشه

سیاووش

خود گفتی به تلافی نگاهی برتلافی ندارم

nooshın

[خنده]kheılı kheılı tahlıl jalebı bood