+ بی انصافی

کلاس اول که بودم یه روز معلممون ازمون پرسید کی دست چپه؟من دستمو بردم بالا و دیگر هیچ.خودمو که تنها دیدم از معلمم پرسیدم:خانم اشکال داره آدم دست چپ باشه ؟ و منتظر بودم بشنوم نه چه اشکال داره؟که در کمال ناباوری معلمم جواب داد : کاریه که شده دیگه کاریش نمی شه کرد.بعد از گذشت 27سال اون صحنه هنوز جلو چشممه.سالهای بعد معلمایی داشتم که در کمال بی انصافی استعدادمو در ریاضیات مربوط به دست چپ بودنم می دونستن.آخه می دونین بی انصافی اشکال مختلفی داره که خوشبختانه یا بد بختانه همیشه از انواع و اقسامش توسط افراد مختلف از جناب خدا گرفته تا اون عدد ریزا بهره مند شدم.

نویسنده : ریحانه روحانی ; ساعت ۱٠:۱۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/٧/٢٩
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+ دنیای ما

دنیای عجیبی است این دنیای ما!

وقتی اعمالی انجام می دهی که نشانه مسئولیت پذیری زیادی توست محکوم می شوی به خاطر ریشه هایی که این مسئولیت پذیری افراطی را در تو ایجاد کرده و خود به خود افعالی که انجام شده نادیده گرفته می شود.

وقتی اعمالی را انجام نمی دهی که این انجام ندادنها ناشی از بی مسئولیتی توست تبرئه می شوی به خاطر ریشه هایی که این بی مسئولیتی را در تو ایجاد کرده و انجام ندادنهای تو محکوم نمی شود

عجب دنیای عجیبی است این دنیای ما! 

نویسنده : ریحانه روحانی ; ساعت ٧:٥٦ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/٧/٢٩
تگ ها:
comment نظرات () لینک


+ زن صالحه

چند روز پیش سوار تاکسی شده بودم .این روزا کمتر سوار تاکسی می شم .واسه همین از خیلی آموزشها محروم شدم!ولی بزارین این یکی رو با شما در میون بزارم.

رادیو روشن بود و یکی از علما! داشت خصوصیات یک زن صالحه! رو می شمرد.اون می گفت از خصوصیات یک زن صالحه اینه که هرچی تو خونه شوهر می بینه و هر رفتاری باش می شه بیرون بازگو نکنه و بعد از اون اضافه می کرد که حدیث داریم اونچه باعث خوشبختی یک مرد می شه داشتن زن صالحه است!

خیلی از ما ها گاهی با نگرش مذهبی و گاها با نگرش کاملا ضد مذهبی نهایت آرزو و ایده آلمون از زن همینه زنی که هر چی بزنی تو سرش صداش در نیاد .البته معمولا آقایان انقدر بی سیاست نیستن که این خواسته رو با همین جمله بیان کنن . بلکه معمولا در جملات زیبایی پیچیده می شه و بیان می شه . این جمله ها به نظرتون آشنا نیست؟

زنی رو دوست داریم که آرام و مهربان و صبور باشه!

زنی رو دوست داریم که در تمام مراحل زندگی همپات باشه!

زنی رو دوست داریم که درک بالایی داشته باشه!

و...

همه جملات بالا جملات زیبایی است اما متاسفانه وقتی یک مرد به اون جامه عمل می پوشونه و یک زن رو وادار به عمل می کنه شکل عملی اونها خیلی وحشتناک می شه و همه در نهایت منجر به اضافه شدن توقعات مرد و تسلیم شدن زنه.

این می شه که در فرهنگ ما ناخودآگاه زن ایده آ ل زن تسلیم شده می شه و مرد ایده آل مرد پر توقع! 

نویسنده : ریحانه روحانی ; ساعت ٢:۳٤ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/٧/٢٦
تگ ها:
comment نظرات () لینک